Dovolená v jižní Dalmácii

Jižní Dalmácie představuje nejjižnější oblast Chorvatska, která je velmi rozdílná. Svým návštěvníkům nabízí různorodé možnosti ubytování chorvatsko a celou řadu zajímavostí.

Pláže jižní Dalmácie

Pláže tohoto reginu jsou méně zalidněné a velmi rozmanité, stejně tak, jako celá tato oblast. Vyzkoušet si můžete jak pláže písčité, tak i oblázkové. Místní pobřeží je velice členité, díky tomu můžete odpočívat v některé z velkého množství příjemných zátočin. Chcete-li si užívat krásné pláže, vydejte se na poloostrov Pelješac, kde jsou vyhlášené. Rodiny s dětmi uvítají pláže, které mají pozvolný vstup do moře. Takové naleznete v kraji Konavle. Oblíbená pláž Banje se rozkládá nedaleko Starého města v Dubrovníku. Čeká zde na vás průzračné moře a oblázková pláž, která poskytuje nádherný výhled na nekonečnou mořskou hladinu a historické městské památky. Pod vodou naleznete také bohatý podmořský život, který můžete objevovat při šnorchlování. Celodenní lenošení umocní i lehátka a slunečníky, které jsou na pláži k zapůjčení. Podél pláže naleznete také bary a restaurace, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

Dubrovnická riviéra

Využijte možnost last minute chorvatsko a zarezervujte si pobyt v této známé turistické oblasti. Může to být třeba na portálu ubytovanivchorvatsku.cz. Obdivovat zde můžete třeba vesnice, které v minulosti sloužily coby letní sídla místní šlechty.

Dubrovník

Jedná se o správní, kulturní a ekonomické centrum celé Dubrovnické oblasti. Také je to velmi významný osobní přístav, i když se nejedná o velké město. Středověké městské centrum představuje nejstarší městskou část. Je obehnané starobylými hradbami. Díky tomu, že je město jedním z nejkrásnějších a velmi cenných památkových komplexů jihovýchodní Evropy, bylo zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO.