Jaké přírodní materiály se používají jako výplň matrace?

Matrace představuje důležitou součást každé postele. Postupně se jejich nabídka rozšiřuje. Pro jejich výrobu se využívají různé druhy materiálů – umělých i přírodních. Jaké výhody nabízejí přírodní druhy materiálů a které se pro výrobu matrací používají? To se dozvíte v tomto článku.

Jaké výhody nabízejí matrace vyrobené z přírodních materiálů?

Především jsou to antialergické vlastnosti. Matrace vyrobené z přírodních materiálů jsou ideální volbou pro alergiky a astmatiky. Tyto matrace navíc mají delší hygienickou životnost a nezatěžují tolik životní prostředí.

Jaké přírodní materiály se používají?

Už naši předkové používali pro výrobu matrace celou řadu přírodních materiálů. V současné době se objevují matrace latexové, z kokosového vlákna, koňských žíní nebo BIO pěny.

Latex se získává z kaučukovníku, který roste v lesích v oblastech Jižní Ameriky. Latexové matrace se řadí mezi velmi kvalitní. Jeho otevřená struktura umožňuje cirkulaci vzduchu a tím brání množení plísní, bakterií a roztočů.

Kvalitní matrace jsou vyráběné také z kokosového vlákny, které se získává z nezralých slupek kokosových ořechů. Tyto matrace jsou vzdušné, ale pružné zároveň. Kokosové vlákno naleznete jako součást matrací sendvičových, latexových nebo taštičkových.

Matrace z BIO pěny se vyrábějí pomocí moderní technologie za studena. Během výroby se využívají některé druhy přírodních olejů – kokosový, lněný, lanolinový, sójový nebo ricinový. Ty zaručují komfort a dlouhou životnost.

Firma PURTEX – český a slovenský výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací

Jedná se o předního českého a slovenského výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací , pojeného lehčeného polyurethanu (včetně RE VISCO), viscoelastických výrobků a zpracovatelem polyurethanové pěny.

Kromě klasické matrace 90×200 si můžete na webu prohlédnout a objednat i další modely. Ničím neobvyklým nejsou ani matrace vyrobené na míru.