Největší kostely v Evropě

Od roku 2012 jsou křesťané 72 procent Evropanů. Křesťanství se tak na evropském kontinentu nejvíce hlásí k náboženství. Tuto skutečnost zdůrazňuje přítomnost mnoha církví po celém kontinentu. Dalšími náboženstvími přítomnými na evropském kontinentu jsou islám, judaismus a ateismus. Křesťanství je však rozděleno do různých denominací, přičemž hlavní pododdělení je katolicismus a protestantismus, nejlépe reprezentované kostelem baziliky svatého Petra a církví Švédska. Jiná označení jsou ortodoxní, anglikánství a kalvinismus, příklady církví jsou srbská pravoslavná církev, anglická církev a sjednocená reformovaná církev. Existují i ​​další menší denominace označované jako baptisté a adventisté, stejně jako některé evangelikální kongregace, o nichž se předpokládá, že jsou protestantské příslušnosti. V Evropě nejsou kostely pouze místy uctívání, ale také turistickými atrakcemi díky svému fascinujícímu řemeslu a architektonickým návrhům.

Největší Církevní Stavby V Evropě

Bazilika svatého Petra je největší kostel v Evropě s vnitřní plochou 15 160 metrů čtverečních a objemem 5 000 000 metrů krychlových. Tento kostel je vyznání římského katolicismu a nachází se ve Vertikánském městě. Jeho stavba byla dokončena v roce 1626, byla zahájena v roce 1506. Tento kostel byl vysvěcen při dokončení stavby v roce 1626. Je nejen považován za největší, ale také s nejvýraznější architekturou na kontinentu. Je vysoce postavena jako katolická svatyně. Papež předsedá několika náboženským příležitostem v kostele baziliky sv. Petra. V roce 1984 bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO jako životně důležité kulturní místo.

Z 15 největších kostelů v Evropě se v Itálii nachází 5. Jedná se o Milánskou katedrálu, opatství Santa Giustina, baziliku svatého Pavla za hradbami, florentskou katedrálu a baziliku San Petronio, jejichž oblasti jsou 11700, 9717, 8515, 8300 a 7920 metrů čtverečních resp. Všech pět je katolického vyznání. Španělsko, Německo a Belgie mají každý dva kostely, které jsou uvedeny v top 15 největších na kontinentu. Sevillská katedrála o rozloze 11520 metrů čtverečních a bazilika-katedrála Panny Marie na sloupu o rozloze 8318 metrů čtverečních se nacházejí ve Španělsku a patří ke katolicismu. Dva nalezené v Belgii jsou také katolického vyznání: Bazilika Nejsvětějšího Srdce a Katedrála Panny Marie. V Německu sídlí katedrála Ulm (8260 metrů čtverečních) luteránské denominace a kolínská katedrála (7914 metrů čtverečních) katolické církve.

Členové luteránské denominace se hlásí k teologii Martina Luthera, která je zaměřena na milost, víru a písmo. Liverpoolská katedrála s rozlohou 9687 je jediným kostelem z 15 největších v Evropě, který je anglikánského vyznání, o kterém se věří, že nachází střední cestu mezi katolicismem a protestantismem a nachází se ve Spojeném království. 4. největší , bazilika Panny Marie Lichenské, je katolická a nachází se v Polsku a má rozlohu 10090 metrů čtverečních. Portugalsko je domovem 7. největšího kostela, kterým je kostel Nejsvětější Trojice.

Význam Církví

Kostely v Evropě jsou reprezentací náboženství a kultury evropského lidu. Jsou to místa uctívání pro křesťany přidružené k různým náboženským denominacím. Jsou to také místa světového dědictví, která slouží jako historická turistická atrakce.