Existuje mnoho zákonů, které upravují pracovní dobu v různých zemích po celém světě. Pracovní doba závisí na místě, zaměstnání, životním stylu a kultuře, a proto se liší od jedné osoby k druhé. Podle zákona je standardní pracovní dobou počet hodin, které má zaměstnanec odpracovat, a to na denní, týdenní, měsíční nebo roční bázi. Standardní pracovní doba po celém světě je kolem 40 – 44 hodin týdně. Ve většině zemí by zaměstnanci neměli překračovat určitou pracovní dobu stanovenou zákonem jako maximální pracovní dobu.
Mexiko
Mexiko je hodnoceno jako země číslo jedna, jejíž zaměstnanci pracují nejvíce hodin. Průměrná roční pracovní doba pro Mexičany byla v roce 2015 2 246 hodin. Většina Mexičanů pracuje v průměru 10 hodin denně. Podle mexických zákonů je maximální týdenní pracovní doba 48 hodin. Tyto zákony jsou zřídka dodržovány, protože v zákoně jsou určité mezery a také kvůli zaostalosti země ve srovnání s ostatními členskými zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Většina zaměstnanců v Mexiku se obává nezaměstnanosti a hrozeb zaměstnavatelů, že zaměstnanci budou pracovat déle, než je nařízeno 48 hodin týdně.
Jižní Korea
Lidé v Jižní Koreji strávili v roce 2015 v průměru 2 113 hodinami práce. Jižní Korea je zemí s druhým největším počtem pracovních hodin. Dlouhá pracovní doba v Jižní Koreji je způsobena průmyslovým systémem v zemi a noční kulturou. Jihokorejské zákony nařizují všem zaměstnancům 40 pracovních hodin týdně. Vláda však povoluje 12 hodin placených přesčasů ve všední dny a 16 hodin o víkendech. Obyvatelé Jižní Koreje mají různou pracovní dobu v závislosti na práci a produktivitě. Zaměstnanci v soukromém sektoru údajně pracují o 5 hodin více než jejich protějšky ve veřejném sektoru, pokud jde o přesčasy.
Řecko
Řecko má jednu z nejvyšších ročních pracovních hodin mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Průměrná pracovní doba pracovníků v Řecku je 42 hodin týdně. Tato pracovní míra udělala z Řecka jedinou zemi s nejdelší pracovní dobou v Evropě. Řecko je na třetím místě jako země s největším počtem pracovních hodin na světě s 2 042 průměrnou roční pracovní dobou od roku 2015.
Chile
V roce 2015 strávili chilští dělníci v průměru 1 988 hodin prací. Podle zákonů v Chile je maximální pracovní doba týdně 45 hodin plus dvě hodiny přesčasů, zaměstnanci však pracují v průměru 42 hodin. Existují také zprávy, že asi 16 % chilských zaměstnanců pracuje více než 50 hodin týdně.
Nejnovější Trendy V Pracovní Době
Po celém světě existují organizace, které zavedly smlouvy s nulovou pracovní dobou, podle nichž jsou pracovníci placeni pouze za počet hodin, které odpracují. Většina moderních pracovišť experimentuje s plánovanými pracemi, kdy je pracovníkům dovoleno během dopravní špičky přesunout pracovní dobu mimo provoz. Pracovníci v takových případech mohou přicházet do práce v 10:00 a odcházet kolem 18:00. Tento krok vychází z potřeby eliminovat delší dobu dojíždění, kterou někteří pracovníci zažívají.