Nejprodávanější knižní série na světě

Když jsou knihy popisovány jako nejprodávanější, obvykle se to týká počtu výtisků této knihy, které byly prodány, a nikoli počtu, který byl vytištěn, nebo počtu, který je vlastněn. Seznam je sestaven na základě nejvyššího prodaného počtu, jak jej identifikovaly spolehlivé zdroje.

Nejprodávanější Knižní Série

Harry Potter

Harry Potter od JK Rowlingové je nejprodávanější knižní sérií na světě. Tyto fantasy romány sledují život mladého čaroděje Harryho Pottera. První kniha ze série byla poprvé vydána v červnu 1997. Série se rozšířila na 7 románů, scénář hry a několik doplňkových knih. Tyto knihy mají široké publikum od mladých až po staré. Je zajímavé, že do května 2013 se knih prodalo půl miliardy výtisků po celém světě, čímž se staly nejprodávanější sekvencí knih. Poslední čtyři knihy série vytvořily rekord jako nejrychleji prodávané knihy vůbec. Poslední knihy se v USA prodalo více než 11 milionů výtisků za 24 hodin.

Husí Kůže

Husí kůže je série hororových povídek pro děti, které napsal americký spisovatel RL Stine. Knihy Husí kůže byly napsány v letech 1992 až 1997 a bylo vydáno celkem 62 knih. Od vydání první knihy se po celém světě prodalo 350 milionů knih přeložených do 32 jazyků.

Perry Mason

Perry Mason je sbírka románů a povídek, které napsal Erle Stanley Gardner. Knihy vycházely v letech 1933 až 1973. Jeho práce byly většinou publikovány v časopisech jako Toronto Star weekly a Saturday Evening Post. Odhaduje se, že se prodalo 300 milionů kopií knih.

Medvědi Berenstainovi

Medvědi Berenstainovi je série knih pro děti, která vypráví o rodině medvědů Berenstainových, kteří se na konci příběhu poučí. Knihy napsali Stan a Jan Berenstainovi a později se jich ujal jejich syn Mike Berenstain. Od vydání první knihy v roce 1962 se série prodalo více než 300 titulů. Prodalo se více než 300 milionů knih a byly přeloženy do 23 jazyků.

Vyberte Si Své Vlastní Dobrodružství

Knihy Vyberte si své vlastní dobrodružství jsou pátou nejprodávanější knižní sérií. Koncept těchto dětských herních knih vytvořil Edward Packard. Tyto knihy byly mezi dětmi v letech 1980 až 1998 velmi oblíbené a prodalo se jich ohromných 250 milionů výtisků. Knihy byly napsány v anglickém jazyce.

Sladké Údolí High

Sweet Valley High, šestý na tomto seznamu, je fantasy příběh pro mladé lidi, který vytvořila Francine Pascal. Tyto knihy, které byly napsány ghostwritery pod Pascalovým dohledem, byly poprvé vydány v roce 1983. Byly psány po dobu 20 let a pod tímto jménem se podařilo vyprodukovat 603 titulů. Série se celosvětově prodalo přibližně 250 milionů knih.

Záznamy O Prodeji

Je důležité poznamenat, že tento seznam je neprůkazný kvůli nedostatku materiálů nebo nedostatku důvěryhodnosti zdrojů. Mnoho knih, které byly citovány jako bestsellery, nemá řádné záznamy o prodeji, protože byly vydány po vypršení práv k duševnímu vlastnictví. To je praktické u knih, jako je Vánoční koleda od Charlese Dickense.